Nastřelování náušnic


V naší ordinaci nastřelujeme náušnice (v lokální anestezii) z chirurgické oceli které jsou osazeny kamínky z kolekce SWAROVSKI. Náušnice značky ESTELLE jsou určeny k trvalému nošení a není nutné je měnit za jiné. Kvalitní náušnice jsou vyrobeny z materiálů, které neobsahují alergizující prvky - zejména nikl.

Jedná se především o výrobky:

- z leštěné bílé chirurgické oceli 316 L

Náušnice značky Estelle mají uzávěr dříku ve formě puzety vyrobé z chirurgické oceli. 

Nastřelení náušniček dětem se provádí vždy za přítomnosti rodičů. Rodiče musí být přítomni do 18ti let věku dítěte. Nejprve jsou dítěti řádně zkontrolovány ušní boltce a po následné konzultaci s rodiči je pomocí speciální fixy naznačeno místo nastřelení. Poté se ucho dezinfikuje a umístí (nastřelí) samotný šperk do označeného místa nastřelovací pistolí. Po nastřelení se zkontroluje průběh vpichu a uzávěr náušnice. Před odchodem z ambulance jsou rodiče řádně poučeni o správné péči.

U pacientů (rodičů) panuje někdy mylná představa, že zadní část dříku může při nošení poranit pokožku. Náušnice jsou konstruovány tak, aby k poranění nemohlo dojít ani v případě zvýšeného tlaku dříku na pokožku (při kojení dětí, spánku atp.)

Je možné nastřelit náušnice v pozdějším věku?

Ano. Pokud však trpíte chronickou chorobou - upozorněte na tuto skutečnost osobu, která bude nástřel náušnic provádět popřípadě se před aplikací náušnic poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Poruchy hojení se mohou častěji vyskytovat u diabetiků (osob trpících cukrovkou), u kterých je nemoc špatně kompenzována. Dále byste měl/a upozornit osobu provádějící nastřelování, že užíváte léky na "ředění" krve (např. Warfarin).

Komu není vhodné nastřelit náušnice?

Nastřelení není vhodné provádět dětem do 3 měsíců věku; všem akutně nemocným; těm, kteří mají v uchu útvar, který tam nepatří (někdy bývá v lalůčku tzv. atherom - ucpaná mazová žlázka); osobám úzkostným, které se obávají narušení akupunkturních drah; lidem trpícím poruchou krevní srážlivosti nebo užívajícím léky na "ředění" krve - zejména Warfarin.

Kontraindikace

K případným kontraindikacím spojenými s piercingem uší mohou mít sklony osoby, které jsou náchylné k infekcím; osoby, kterým se pomalu léčí zranění/rány či osoby s jinými druhy zdravotních překážek. Pokud trpí nějakou z následujících chorob, měli byste se poradit se svým lékařem, zda je pro Vás ušní piercing vhodný:

  • cévní poruchy,
  • vysoký nebo nízký krevní tlak,
  • prodělaná trombóza či embólie,
  • epilepsie,
  • těhotenství,
  • diabetes (cukrovka),
  • dysfunkce nervového systému,
  • kožní poruchy,
  • modřiny, hematomy, otoky,
  • zjizvená tkáň nebo keloid,
  • bradavice a puchýře,
  • řezné rány, odřeniny nebo nedávno prodělané operace.

Kdy je vhodné náušnice nastřelit?

Náušnice je vhodné nastřelit dětem zhruba od 5 měsíců věku. Měly by být již dobře vyvinuté ušní lalůčky. Vhodné je nastřelení provádět také po druhé dávce Infanrix Hexa nebo Hexacima. Nastřelení by se nemělo provádět při zvýšené teplotě a probíhajícím akutním onemocnění.


Podrobné tištěné pokyny k ošetřování dostanete v ordinaci.